Worldline, spółka zależna Atos, zatrudnia 9400 osób (w tym 3 000 we Francji) w 17 państwach na całym świecie. W tym roku firma zatrudniła 200 inżynierów oraz 400 młodych absolwentów, wyjaśnia Patrice Gry, dyrektor ds. HR w Worldline.

Czym zajmuje się Worldline?

To, czym się zajmujemy jest niewidoczne, lecz niezwykle ważne. Zajmujemy się transakcjami bezgotówkowymi. Chodzi zarówno o operacje związane z handlem czy bankowością, jak i o płatności mobilne.

Skupiamy się na trzech najważniejszych elementach:

  • centrum łączącym rozwiązania dla traderów i handlowców;
  • centrum operacji finansowych, które zapewnia usługi wspierające transakcje bankowe oraz sieci finansowe;
  • centrum mobilności i e-transakcji, w którym łączone są rozwiązania związane z e-biletami, e-administracją, e-edukacją i wieloma innymi obszarami, którymi zajmują się nasi klienci.
     

Jakich kandydatów szuka Worldline?

Szukamy inżynierów, którzy podzielają nasze wartości, oparte na efektywności i odpowiedzialności. Praca, którą wykonujemy nie pozostawia miejsca na błędy, ponieważ wiązałoby się to z poważnymi skutkami. Sprawne działanie stoi zatem u podstaw naszej pracy i właśnie tego przede wszystkim szukamy u kandydatów.

Jakie rodzaje umów proponujecie kandydatom starającym się o pracę w Worldline?

Rozpoczęliśmy rekrutację 200 inżynierów, którzy otrzymają umowy o pracę. Ten nabór uzupełnimy o 400 studentów i stażystów. Aż 60 proc. z nich po pierwszym roku pracy z nami otrzyma od Worldline stałą umowę.

 

Zobacz, jak może wyglądać Twoja przyszłość w Worldline. Sprawdź nasze oferty